2446/864
Per Lütken, m.fl. (f. 1916, d. 1998)
Tre dele kunsthåndværk, bestående af vase, skål og fad af blålligt glas. Fad og vase sign. Holmegaard. H. 8–26. Diam. 18–26. (3)
Brugsslitage.
Vurdering