11927/45
Peter H. Wilhardt (f. Skjoldelev 1866, d. Tårbæk 1929)
Studie af rygvendt nøgen kvinde. Sign. PW. Betegnet verso “Peter H Wilhardt. Udstillet Charlottenborg”. Olie på lærred. 60×45. Rammemål 69×55.
Sælger oplyser: Mindre afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 6. juli 2019
Vurdering
Hammerslag