Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti med en mand stående på en skrænt. Sign. Chr. Blache, Juni 66. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 29×43.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.