2034/70
Axel Gøtze (, 19.-20. årh.)
Solbeskinnet interiør med klaver og malerier. Sign. Axel Götze, Berlin 09. Olie på lærred. 46×38,5.
Lærred bør strammes op. Mærker fra blændramme. Én større reparation/lap på bagsiden. Søm i kanterne. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag