2014/20
Et par franske Louis XVI armstole og stole af hvidmalet træ, udskåret med bladværk, tilspidsede kannelerede ben. Sign. Nadal. Mester Jean-René Nadal, 1733–1783. (4)
Brugsslitage. Let løse i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag