2434/69
Khmer torso af sandsten, mandsperson i ført folderig lændeklæde og bælte. Monteret på stand. 13.-15. årh. H. ekskl. stand 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fragmenteret, ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud