1249/8016
Kila af bronze støbt med dragehoved og vinget vred guddom. Nepal 19. årh. L. 25 cm. (med base)
H. Qvistgaards samling
Fremstår med alders- og brugsslitage. Øvre figur aftagelig.
Orientalsk, 6. december 2012
Vurdering
Hammerslag