2031/​102

Seks ophæng af bemalet smedejern, prydet med filigran, og tre lodder af jern med Chr. 5's kronede monogram, hhv. 5 og 10 pund. 19.-20. årh. Ophæng H. 15,5–18. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre rust.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag