905/​306

Svensk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ, udskåret med rocailler og bladornamentik, to-delt spejlglas. Stockholm, 18. årh.s midte. H. 147. B. 64.

Møbler, kunsthåndværk og tæpper, 1. december 2021

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

41.000 DKK