1817/11
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Marine med skib på oprørt hav ved fuldmåne. Sign. Carl Bille 1890. Olie på lærred. 42×64.
Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag