Foto endnu ikke klar
893/37
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
To fiskerkoner på en klit ved Skagen Sønderstrand. Sign. M. A. 08. Olie på lærred. 42×58.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag