12109/314
JEWLSCPH, Isabel Marant
Smykkesamling bestående af et par ørestikker af 24 kt. forgyldt sterlingsølv hver prydet med dråbeformet kalcedon, L. ca. 2,5. To halskæder af henholdsvis forgyldt metal og oxideret metal prydet med facetslebne blå og klare sten. L. ca. 46 og 44. (3)
Nypris ca. DKK 4.400.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag