12109/​314

JEWLSCPH, Isabel Marant

Smykkesamling bestående af et par ørestikker af 24 kt. forgyldt sterlingsølv hver prydet med dråbeformet kalcedon, L. ca. 2,5. To halskæder af henholdsvis forgyldt metal og oxideret metal prydet med facetslebne blå og klare sten. L. ca. 46 og 44. (3)

Nypris ca. DKK 4.400.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag