2124/1180
Et par perle- og emaljeørestikker af 14 kt. guld hver prydet med talrige flodperler og emalje. B. 3 cm. L. ca. 6 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Talrige flodperler mangler og emaljen fremstår med revner. Ingen låse medfølger.
Smykker, 16. juni 2021
Vurdering
Hammerslag