2124/​1180

Et par perle- og emaljeørestikker af 14 kt. guld hver prydet med talrige flodperler og emalje. B. 3 cm. L. ca. 6 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Talrige flodperler mangler og emaljen fremstår med revner. Ingen låse medfølger.

Smykker, 16. juni 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag