1721/1595
Grønlandsk kajak model af træ og skind, fangerfigur af udskåret træ. 20. årh.s første halvdel. L. 96 cm.
Slitage og huller. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag