2131/659
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
Komposition. Sign. Sven Dalsgaard, 1983 6–4. Akvarel, oliekridt og pen på papir. Lysmål 37×25.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag