11948/115
Picasso, efter
Picasso, efter: Galerie Lucie Weill 1968. Picasso Céramics. Litografisk udstillingsplakat i farver. Trykt hos Mourlot 1967. Oplag 1000. Bladstørrelse 67×48,3. Uindrammet.
Litteratur: Czwiklitzer. Picasso Posters, nr. 270.
Små knappenålshuller i hjørnerne. Aldersrelaterede brugsspor. Gennemgående i meget fin stand.
Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019
Vurdering
Hammerslag