2427/1122
Et par perle- og diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med kulturperle og talrige brillantslebne diamanter på ialt ca. 1.36 ct. Farve: H-J. Klarhed: VS-P. L. ca. 4,5 cm. (2)
Begge bagmekanik mangler.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Perler har limrester.
Vurdering
Hammerslag