891/​289

Et par svenske kommoder af blåmalet træ dekoreret med 'à la grecque' bort, plade af imiteret marmor. Gustaviansk form, 20. årh. og senere. H. 78. B. 105. D. 51. (2)

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag