2120/913
“PH-4/4,5/4”. Firskærmslampestel samt medfølgende baldakin af bruneret messing. Udført hos Louis Poulsen, 1930erne.
FM-4 skærmholder mangler. Desuden brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre anløbninger. Et trådben løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skærmfiksering mangler.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag