2049/​199

Louise Bonfils (f. Frederiksberg 1856, d. København 1933)

Gårdeksteriør med høns. Sign. L. B. Olie på lærred monteret på træ. 31,5×21.

Havneparti fra Rødvig med optøjrede fiskerbåde. Sign. L. B. Olie på lærred. 36×77.

(2).

Gårdeksteriør: Enkelte minimale retoucheringer. Minimale afskalninger. Havneparti: Enkelte minimale afskalninger og krakeleringer. Lærred bør strammes lidt op.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag