2233/978
Svensk design
Kommode af nøddetræ. Front med tre skuffer. 1920–30'erne. H. 75. B. 71. D. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak og mindre kantafslag. Øverste skuffe med tørrevne på top.
Moderne kunst og design, 16. august 2022
Vurdering
Hammerslag