2233/​978

Svensk design

Kommode af nøddetræ. Front med tre skuffer. 1920–30'erne. H. 75. B. 71. D. 47.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak og mindre kantafslag. Øverste skuffe med tørrevne på top.

Moderne kunst og design, 16. august 2022

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK