Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
Parti fra en italiensk klostergård med duer ved en brønd. Sign. monogram 1896. Olie på lærred. 75 × 74.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 703, 2001 nr. 164.
Enkelte mindre retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020