2446/856
Dansk design
Standerlampe med buet stel af lys mahogni, messingsko. Base af teak. Skærmholder af sort metal. H. 160.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Finérafslag. Skærm medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering