2432/​712

Dansk møbeldesign

Skrivebord af palisander. Front med syv skuffer og to udtrækplader. Messinggreb. Bagtil med to skabe og hylde. H. 73. L. 149. B. 75.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ujævn falmet. Ene side monteret med spejlfolie. Tre nøgler medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?