Clément Massier (f. 1845, d. 1917)
Vase af keramik, modelleret med smal munding, dekoreret med grøn glasur. Sign. C. Massier. Udført og sign. hos Golfe-Juan. H. 18,5.
Glasur med krakeleringer. Flere overflade mærker og pletter. Brugsslitage.