1615/17
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
“En Ko”. Sign. S. Simonsen 1859. Olie på lærred. 100×145.
Udstillet: Charlottenborg 1859 nr. 162.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 11. april 2016
Vurdering
Hammerslag