2220/48
Tre malaysiske skåle af sterlingsølv med gitterlåg, drevet og ciseleret med bysmærker i kartoucher. Vægt ca. 1175 g. H. 10–12 cm. Diam. ca. 20–25 cm. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|