2220/​48

Tre malaysiske skåle af sterlingsølv med gitterlåg, drevet og ciseleret med bysmærker i kartoucher. Vægt ca. 1175 g. H. 10–12 cm. Diam. ca. 20–25 cm. (3)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022

Kategori
Vur­dering

5.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.800 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK