2434/803
Kuang Ling (f. Leshan 1970)
Komposition med bambus og græsser. Sign. Kuang Ling og dateret. Mixed media på papir med stofbort. Billedfelt 57×81. Bladstørrelse 78,5×102. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag