2203/​12

To spanske barok lysestager af messing, balusterformede stammer på firesidede fodstykker. 17. årh.s slutning. H. 20–21. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler og skævheder.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag