2203/12
To spanske barok lysestager af messing, balusterformede stammer på firesidede fodstykker. 17. årh.s slutning. H. 20–21. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler og skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag