2104/​354

Dele af tête à tête af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster i kartouch på ferskenfarvet fond. B&G. 19. årh.s sidste halvdel. (5)

Bestående af: Thekande, to par kopper, tallerken og fad.

Thekande med afslag på undersiden af låget. Slitage på guld og blomsterdekoration.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag