1324/711
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
Stumtjener af lakeret bøg. Model ND 1. Formgivet 1963. Udført hos Tarm Stole- & Møbelfabrik. H. 165. Diam. 68.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. juni 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
15 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||