1739/54
M. Johannes de Jongere (f. Amsterdam 1912, d. sst. 1978)
Havneparti med fragtskibe. Sign. M. de Jongere. Olie på lærred. 40×60.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag