1920/​1519

Pieter Woerlee

Hollandsk flisebillede af fajance, dekoreret i brunt med arkitektur. Sign. P. Woerlee, Gouda. Mærket på bagsiden Plateelbakkerij Iris Gouda. Lysmål 60×44.

Krakeleringer. Undersøgt i rammen.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag