Gerhard Blom (f. Helsingør 1866, d. Birkerød 1930)
Interiør med en liggende nøgen kvinde i lampens skær. Sign. Gerh. B. 1914. Olie på mahogni. 21×27.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 203, 1967 nr. 42.
Behov for rensning. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
32 bud