Wainer Vaccari (f. Modena 1949)
“Bevitore di uova” (Æggedrikkeren). Sign. W. Vaccari 1995, 5/6. Patineret bronze. H. 58. B. 50. D. 40.
Litteratur: Gengivet på kunstnerens hjemmeside, www.wainervaccari.it, under afsnittet 'Sculptures" Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018