2137/1114
Et par safir- og diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med fem udskårne safirer på i alt ca. 15.16 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.29 ct. og sort lak. B. ca. 13 mm. L. ca. 6,7 cm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 15. september 2021
Vurdering
Hammerslag