1347/236
Albert Rüdinger (f. Frederiksberg 1838, d. København 1925)
Landskab med solglimt i en sø. Sign. A. Rüdinger 1895. Olie på lærred monteret på lærred. 24,5×35.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 18. november 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud