2125/9083
Et par italienske tazzi af patineret bronze, støbt med akantusblade m.m. på firsidede baser af marmor. 19. årh. H. 37 cm. Diam. 27 cm. (2)
Proveniens: Frydenlund slot, Vedbæk.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag