2249/689
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe af brunlakeret metal med justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. H. 130.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
21 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||