2415/143
Fransk kaminur i kasse af forgyldt bronze, skive af hvid emalje, værket stemplet 'Medalle D`argent 1855'. 19. årh. H. 42. B. 32. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Slagklokke mangler. Afslag på skiven. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag