2432/56
Et par spejle i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt udskåret med topstykke i form af harpe og bladværk, facetslebet spejlfelt. Rokokoform. 19. årh. H. 76. B. 40. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag