2439/​71

Fransk bordur af forgyldt metal, timekrans af emelje med sorte arabertal. 19. århs.s slutning. H. 47. B. 35. D. 25.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger. revner i timekransen.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?