2023/726
Carl Fagerlund, Flygsfors (f. 1915, d. 2011)
Tre bordlamper af glas, heraf to med grønligt glas samt én med lilla glas. Én lampe udført hos Flygsfors, to lamper udført hos Orrefors, alle tre lamper mærket. H. 32/33/42. (3)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En lampe mangler top til fatningshus. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud