896/644
Jean René Gauguin (f. Paris 1881, d. København 1961)
Atlet. Sign. JR. Patineret bronze. H. 30. L. 28.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Mindre overfladeridser.
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag