2024/670
Einar Kongsted (f. Randbøl 1882, d. Albertslund)
Bakkedrag ved Alsted Skov. Sign. E. Kongsted. Olie på plade. 46×67.
Original stand med tegn på alder; små mærker og skrammer i hjørnerne samt langs kanterne.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag