2418/708
Lillian Binderup Jensen (f. 1943)
To vaser og en kande af stentøj, dekoreret med brunlige glasurer. Kande sign. Lillian 65. Udført og stemplet hos Saxbo. H. 14–18. (3)
Kande med mindre afslag på krave. Lav vase med afslag på fodrand.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag