1951/293
Østrigsk senempire kaminur af mørkpoleret og forgyldt træ, timekrans af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 40. B. 30. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud