1722/1581
Russisk ikon forestillende Jomfru af Tegnet med rigt punslet oklad af delvist forgyldt og emaljeret metal. Tempera på træ. 19.-20. årh. 36×30.
Ridser og mærker.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag