1722/​1581

Russisk ikon forestillende Jomfru af Tegnet med rigt punslet oklad af delvist forgyldt og emaljeret metal. Tempera på træ. 19.-20. årh. 36×30.

Ridser og mærker.

Varia, 1. juni 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.000 DKK