August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Gadeparti med to piger ved en trappesten, i baggrunden Ebeltoft Rådhus. Sign. Aug. Fischer 1919. Olie på lærred. 46×62.
Lærredet bør strammes let op. En let overfladerensning anbefales.
803294 | ||
166049 (Autobud) | ||
803294 | ||
166049 |