2050/8664
Russisk ikon med fremstilling af episode fra Marys ungdom: Præsentationen af Mary i templet. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“kovcheg”. Flot kvalitet. 19. årh. 31×26.
Ridser og mærker.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag